Soczewki wewnątrzgałkowe

Stosowane przez nas soczewki, m. in. typu Acrysof są zbudowane z najwyższej jakości materiałów zastępujących naturalne soczewki ludzkie po usunięciu zaćmy. Istnieją różne rodzaje soczewek, dzięki którym podczas zabiegu usunięcia zaćmy mogą zostać skorygowane astygmatyzm, krótkowzroczność czy nadwzroczność oraz starczowzroczność (presbyopia)

Soczewka progresywna AcrySof IQ ReSTOR, Diff-aAY, Mplus:

  • soczewka z naprzemiennie ułożonymi strefami optycznymi o innej ogniskowej. Zaprojektowana do korekcji wzroku oraz presbyopii po usunięciu zaćmy w celu uzyskania prawie pełnego zakresu widzenia: bliży, dali oraz względnego komfortu postrzegania odległości pośrednich. Po operacji zaćmy pozwala funkcjonować praktycznie bez żadnych okularów do dali i do bliży. (Jednak nie wszyscy chorzy kwalifikują się do wszczepu takiej soczewki - kwalifikację przeprowadza lekarz specjalista chorób oczu w naszym ośrodku).

Soczewka jednoogniskowa AcrySof Natural IQ, Aspira:

  • zaprojektowana do korekcji wzroku po usunięciu zaćmy, zapewniająca widzenie, na ogół do dali. U osób z krótkowzrocznością bywają wskazania do wszczepu soczewki skalkulowanej na widzenie do bliży bez okularów, a do dali niewielka korekcja minusowa.

Soczewka toryczna, jednoogniskowa do korekcji astygmatyzmu AcrySof Toric Natural:

  • zaprojektowana do korekcji wzroku po usunięciu zaćmy wraz z przedoperacyjnie występującym astygmatyzmem. Daje możliwość życia bez okularów cylindrycznych korygujących astygmatyzm.