Dr n. med. Piotr Rusek

Nowocześnie wyposażony gabinet okulistyczny oferuje diagnostykę chorób oczu dzieci i dorosłych.

Zabieg usunięcia zaćmy przeprowadza się raz w życiu. Jest to jedyna możliwość, aby dokonać świadomego wyboru dobrej jakości soczewki przy wsparciu doświadczonego specjalisty, kwalifikującego do zabiegu.

Pacjencie!
Jeżeli nie masz wystarczającej wiedzy na temat rodzajów soczewek wewnątrzgałkowych, jakie możesz rozważyć podczas wyboru najlepszej wersji dla siebie, skontaktuj się najpierw z naszym sekretariatem, pod numerem telefonu 731 533 533.

W naszym Gabinecie personalizacja wszczepianej soczewki jest realizowana z najwyższą starannością. To od właściwości optycznych sztucznej soczewki zależy jakość widzenia, umiejętność oceny odległości, zdolność rozpoznawania barw, jak również możliwość poruszania się na co dzień bez okularów. Dlatego nasi specjaliści rekomendują najnowszej generacji soczewki wewnątrzgałkowe od wiodących, światowych producentów.
Podczas wizyty kwalifikacyjnej do zabiegu zaćmy, przy wyborze soczewki będą wzięte pod uwagę:
twój styl życia, stan zdrowia, osobiste potrzeby i wymagania w zakresie widzenia.

Na co powinieneś zwrócić szczególną uwagę przy wyborze dobrej jakości soczewki?

    • na rodzaj i parametry materiału, które mogą mieć wpływ m.in. na częstotliwość powstawania zmętnień tylnej torebki soczewki, zwanej zamiennie zaćmą wtórną,
    • na budowę soczewki, np. asferyczna część optyczna daje możliwość uzyskania lepszej jakości
      widzianego obrazu,
    • na zastosowane w materiale filtry ochronne,
    • na doświadczenie i zaawansowanie technologiczne producenta.Soczewki wewnątrzgałkowe, stosowane
      w trakcie zabiegów w Gabinecie Chirurgii Jednego Dnia,
      odpowiadają na różne potrzeby naszych pacjentów.

Soczewki jednoogniskowe zapewniają dobre widzenie tylko na jedną odległość, zazwyczaj do dali. W przypadku bliższych odległości pacjenci muszą z reguły używać okularów. Najczęściej stosowane soczewki jednoogniskowe amerykańskiego producenta to AcrySof IQ, asferyczne z filtrem światła UV i światła niebieskiego, wykonane
z hydrofobowego materiału. Stosowane przez nas soczewki, m. in. typu Acrysof są zbudowane z najwyższej jakości materiałów zastępujących naturalne soczewki ludzkie po usunięciu zaćmy. Istnieją różne rodzaje soczewek, dzięki którym podczas zabiegu usunięcia zaćmy mogą zostać skorygowane astygmatyzm, krótkowzroczność czy nadwzroczność oraz starczowzroczność (prezbiopia)Wieloogniskowe soczewki gwarantują dodatkowe punkty ostrości, pozwalają pacjentom widzieć na różne odległości i cieszyć się większą lub nawet pełną wolnością od okularów.

Soczewki dwuogniskowe zapewniają korekcję do bliży i dali,

Soczewki trójogniskowe – możliwość wyraźnego widzenia na każdą odległość- bliską, pośrednią i daleką,

Soczewki o wydłużonej głębi ostrości (EdoF), pozwalające widzieć wyraźnie na odległości pośrednie i w dal. Soczewki te łaczą w sobie zalety zarówno jednoogniskowych, jak i wieloogniskowych soczewek, zapewniając idealną równowagę między wolnością od okularów i mniejszą ilością efektów ubocznych.

Szczególnie preferowane są soczewki wieloogniskowe niemieckiego producenta typu ACRIVA REVIOL,ACRIVA TRINOWA- stworzone z materiału biokompatybilnego ( niewywołujący reakcji zapalnych, minimalizujące ryzyko powikłań pooperacyjnych ze względu na właściwości hydrofobowe, skutecznie chroniące przed zmętnieniem wtórnym, zawierające filtry UV i filtr zółty, zapewniające dobre widzenie w słabym oświetleniu, doskonałą ostrość widzenia na ekstremalnie dużych dystansach oraz wiele innych zalet.) Wszystkie rodzaje soczewek występują
w wersji torycznej, zaprojektowanej z myślą o korekcji astygmatyzmu.