Gabinet okulistyczny 
dr Piotr Rusek

Nowocześnie wyposażony gabinet okulistyczny oferuje diagnostykę chorób oczu dzieci i dorosłych.

ZAPRASZAMY

Zaćma

Layout banner

Zaćma (katarakta) to zmętnienie soczewki znajdującej się w oku, które jest główną przyczyną ślepoty na świecie. 

Czytaj więcej

AMD

Layout banner

Zwyrodnienie plamki żółtej, zwyrodnienie plamki związane z wiekiem (ang. Age-related Macular Degeneration).

Czytaj więcej

Soczewki

Stunning Colors

Stosowane przez nas soczewki, m. in. typu Acrysof są zbudowane z najwyższej jakości materiałów.

Czytaj więcej

Kadra

Jest absolwentem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. W latach 1995 - 2002 pracował jako asystent i ordynator oddziału w Klinice Okulistyki w Katowicach pod kierownictwem prof. Ariadny karykaturaGierek-Łapińskiej. W tymże ośrodku w 1998 roku uzyskał II stopień specjalizacji z zakresu okulistyki oraz w 2001 roku stopień doktora nauk medycznych, a praca dotycząca diagnostyki jaskry została wyróżniona nagrodą rektorską.

 

Od 2002 roku jest ordynatorem oddziału okulistycznego Szpitala Specjalistycznego w Gorlicach.

 

Jest współautorem 5 prac naukowych dotyczących okulistyki oraz książki "Metody obrazowania w okulistyce", kilkunastu artykułów dotyczących chorób oczu w prasie lokalnej i ogólnokrajowej. Jest aktywnym uczestnikiem i wykładowcą wielu sympozjów naukowych krajowych i zagranicznych, wykładowcą na kursach dla lekarzy specjalizujących się w okulistyce oraz w Studium Lekarzy Rodzinnych w Katowicach. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Okulistycznego, Amerykańskiego Towarzystwa Chirurgów Zaćmy, Europejskiego Towarzystwa Chirurgów Zaćmy, Europejskiego Towarzystwa Chirurgów Witreoretinalnych oraz Europejskiego Towarzystwa Jaskry. Od kilku lat wykonuje operacje zaćmy w warunkach ambulatoryjnych (chirurgii jednego dnia). Jest prekursorem we wprowadzaniu nowych technik chirurgicznych i laserowych. Jako jeden z pierwszych w kraju wykonał operację przeciwjaskrową metodą niepenetrującą, zabieg terapii fotodynamicznej (PDT) w leczeniu AMD oraz selektywną trabekuloplastykę laserową (SLT) w leczeniu jaskry.

 

Zainteresowania pozazawodowe: narciarstwo alpejskie, windsurfing, nurkowanie i muzyka rockowa.

Podkategorie

Zaćma

Zaćma (katarakta) to zmętnienie soczewki znajdującej się w oku, które jest główną przyczyną ślepoty na świecie. Jest najczęściej wynikiem naturalnego procesu starzenia się, rzadziej może być spowodowana urazem oka, pewnymi chorobami a nawet stosowaniem niektórych leków. Przebiega bezboleśnie i może w początkowych stadiach nie dawać zauważalnych objawów.

Oftalmoskop

Gorlice będą drugim po Krakowie ośrodkiem, w którym wykonywane będą zabiegi z zakresu tak zwanej chirurgii witreoretinalnej. Więcej

Opinie pacjentów

W sierpniu bieżącego roku miałam operację usunięcia zaćmy na Oddziale Okulitystyki Szpitala w Gorlicach. Oddział ten jest bardzo przyjazny dla pacjentów, którzy spotykają odpowiednią opiekę medyczną. Od dawna cierpiałam na choroby oczu, które mogły przyczynić się do pogorszenia końcowego efektu operacji. Teraz widzę świetnie i tą drogą pragnę serdecznie podziękować Panu Ordynatorowi dr. nauk med. Piotrowi Ruskowi i całemu Personelowi Medycznemu za otrzymany cud widzenia
Paweł

Opinia – Znany lekarz

Pragnę wyrazić wdzięczność i podziękowanie dla dr Piotra Rusek za uratowanie mojego wzroku. Wyjątkowy lekarz-człowiek. Profesjonalista z wielkim sercem i cierpliwością. Dziękuję Panie Doktorze. Z wyrazami uznania Helena Szewczyk.
Helena Szewczyk

 

12 X 2011 miałam skomplikowaną operację przestarzałej zaćmy, która się udała i dzięki temu widzę! Jakie to szczęście widzieć! Panie Doktorze tą drogą składam serdeczne podziękowanie Panu i Personelowi, Wdzięczna Pacjentka K. I. z Krynicy Ps. życzę zdrowia i sukcesów w pracy.
Pacjentka K. I. z Krynicy

 

Wspaniały lekarz i specjalista w swojej dziedzinie. Ponadto- co nie mniej ważne- życzliwy dla pacjentów, o ogromnej kulturze osobistej, pragnący każdemu służyć pomocą,biorący pod uwagę indywidualne potrzeby chorych.Panie Doktorze,serdecznie dziękuję za uratowanie wzroku mojemu Tacie.Pana postawa przywróciła mi wiarę w moich kolegów- lekarzy z Gorlic.Jest Pan wzorem-jaki powinien być stosunek lekarza do chorego starego człowieka i do jego rodziny. Dziękuję!
lek.med.Maria Leśniak
 

Od poniedziałku do piątku w godz. 15 30 - 18 00

Tel: 731 533 533

Gorlice, ul. Słoneczna 2

Początek strony