Gabinet okulistyczny 
dr Piotr Rusek

Nowocześnie wyposażony gabinet okulistyczny oferuje diagnostykę chorób oczu dzieci i dorosłych.

ZAPRASZAMY

Zaćma

Layout banner

Zaćma (katarakta) to zmętnienie soczewki znajdującej się w oku, które jest główną przyczyną ślepoty na świecie. 

Czytaj więcej

AMD

Layout banner

Zwyrodnienie plamki żółtej, zwyrodnienie plamki związane z wiekiem (ang. Age-related Macular Degeneration).

Czytaj więcej

Soczewki

Stunning Colors

Stosowane przez nas soczewki, m. in. typu Acrysof są zbudowane z najwyższej jakości materiałów.

Czytaj więcej

AMD

Zwyrodnienie plamki żółtej, zwyrodnienie plamki związane z wiekiem (ang. Age-related Macular Degeneration).

Postać wysiękowa zwyrodnienia plamki żółtej związanego z wiekiem (AMD polega na obecności nieprawidłowych naczyń pod siatkówką.

Jedną z nowoczesnych metod leczenia jest podanie do ciała szklistego (wysoko uwodniona tkanka za soczewką, wypełniająca 4/5 objętości oka, sąsiadująca z siatkówką) leków hamujących powstawanie patologicznych naczyń krwionośnych (tzw. leki antyangiogenne- np. LUCENTIS).

Leczenie to pozwala w 90% zahamować postęp choroby, w tym w około 70% poprawić ostrość wzroku (zwykle o 1-2 rzędy na tablicy do badań).

Leczenie rozpoczyna się od fazy nasycenia w postaci jednego wstrzyknięcia na miesiąc przez 3 kolejne miesiące, po których następuje faza podtrzymująca, w czasie której należy co miesiąc kontrolować ostrość wzroku pacjenta. Preparat należy podawać, jeżeli u pacjenta wystąpi utrata ostrości wzroku przekraczająca 5 liter tablicy ETDRS lub jedną linię na tablicy Snellena.

Procedura podawania leku musi być powtarzana do czasu osiągnięcia całkowitego zaniku patologicznych naczyń, co stwierdza się wykonując OCT (optyczną tomografię oka), oraz w razie potrzeby angiografię fluoresceinową.

Podkategorie

Zaćma

Zaćma (katarakta) to zmętnienie soczewki znajdującej się w oku, które jest główną przyczyną ślepoty na świecie. Jest najczęściej wynikiem naturalnego procesu starzenia się, rzadziej może być spowodowana urazem oka, pewnymi chorobami a nawet stosowaniem niektórych leków. Przebiega bezboleśnie i może w początkowych stadiach nie dawać zauważalnych objawów.

Oftalmoskop

Gorlice będą drugim po Krakowie ośrodkiem, w którym wykonywane będą zabiegi z zakresu tak zwanej chirurgii witreoretinalnej. Więcej

Opinie pacjentów

W sierpniu bieżącego roku miałam operację usunięcia zaćmy na Oddziale Okulitystyki Szpitala w Gorlicach. Oddział ten jest bardzo przyjazny dla pacjentów, którzy spotykają odpowiednią opiekę medyczną. Od dawna cierpiałam na choroby oczu, które mogły przyczynić się do pogorszenia końcowego efektu operacji. Teraz widzę świetnie i tą drogą pragnę serdecznie podziękować Panu Ordynatorowi dr. nauk med. Piotrowi Ruskowi i całemu Personelowi Medycznemu za otrzymany cud widzenia
Paweł

Opinia – Znany lekarz

Pragnę wyrazić wdzięczność i podziękowanie dla dr Piotra Rusek za uratowanie mojego wzroku. Wyjątkowy lekarz-człowiek. Profesjonalista z wielkim sercem i cierpliwością. Dziękuję Panie Doktorze. Z wyrazami uznania Helena Szewczyk.
Helena Szewczyk

 

12 X 2011 miałam skomplikowaną operację przestarzałej zaćmy, która się udała i dzięki temu widzę! Jakie to szczęście widzieć! Panie Doktorze tą drogą składam serdeczne podziękowanie Panu i Personelowi, Wdzięczna Pacjentka K. I. z Krynicy Ps. życzę zdrowia i sukcesów w pracy.
Pacjentka K. I. z Krynicy

 

Wspaniały lekarz i specjalista w swojej dziedzinie. Ponadto- co nie mniej ważne- życzliwy dla pacjentów, o ogromnej kulturze osobistej, pragnący każdemu służyć pomocą,biorący pod uwagę indywidualne potrzeby chorych.Panie Doktorze,serdecznie dziękuję za uratowanie wzroku mojemu Tacie.Pana postawa przywróciła mi wiarę w moich kolegów- lekarzy z Gorlic.Jest Pan wzorem-jaki powinien być stosunek lekarza do chorego starego człowieka i do jego rodziny. Dziękuję!
lek.med.Maria Leśniak
 

Od poniedziałku do piątku w godz. 15 30 - 18 00

Tel: 731 533 533

Gorlice, ul. Słoneczna 2

Początek strony